Çerez Örnek
canlı destek

Müdürün Mesajı

Değerli Öğrenciler,

Sorunların çözümüne akılcı yaklaşımlar geliştiren, yüksek düzeyde beceriye sahip, girişimcilik bilinci gelişmiş, bölgesel ve ulusal düzeyde farklı sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu öğrencisi olmanızdan dolayı sizleri tebrik ederim. Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu ailesi olarak güzel ilçemiz Tire’ye ve aramıza hoş geldiniz diyoruz.

Yüksekokulumuz, Ege Üniversitesi’nin Ege Bölgesinde üstlenmiş bulunduğu çağdaş misyonun Tire ilçesindeki temsilcisi olduğunun bilinci içerisindedir. Üniversite-Sanayi iş birliğini en üst düzeye çıkarmak ve yeni adımlar atmak amacıyla, Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu ile Tire Kaymakamlığı ve bağlı kurumlar, Tire Organize Sanayi Bölgesi, Tire Süt Kooperatifi, Sanayi Bölgesinin muhtelif firmaları, ortaöğretim kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği toplantıları düzenlenmektedir. Yüksekokul yerleşkesi uygulama birimlerinin, inşaatı hızla tamamlanan Tire Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınması kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır. Öğrencilerimizin önemli bir sorunu olan barınma, Tire Kredi Yurtlar Kurumu binası ile büyük ölçüde aşılmış olup beslenme, sağlık, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif hizmetler için bu alanlardaki olanaklarınarttırılması sağlanmaktadır.

Bu eğitim öğretim yılı boyunca Tire Kutsan Meslek Yüksekokulunda öğrendiğiniz teorik veuygulamaya yönelik her türlü bilginin, edindiğiniz tecrübelerin; Atatürk’ün gözettiği hedefler doğrultusunda sizlerin geleceğe daha emin, öz güvenli ve donanımlı bir şekilde yürümenize katkı sağlamasını ve başarılarınızın daim olmasını dilerim.
 

Prof. Dr. Nayil DİNKÇİ
Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu Müdürü

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ